Styczniowy dzień skupienia

15 stycznia 2023
Wrocław
Przetłumacz stronę:

Spotkanie rozpoczęła Ewa Wesołowska. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn do Ducha Świętego. Przewodnicząca przywitała całą licznie zgromadzoną Wspólnotę oraz 3 nowe osoby Anię, Olę i Urszulę. W następnej części spotkania konferencję wygłosiła Dorota Terenda nt. „Moim powołaniem jest miłość – św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.” Przeczytała również list papieża Benedykta XVI z 2011 o Świętej.

Ojciec Janusz asystent naszej Wspólnoty wygłosił konferencję o modlitwie w duchu karmelitańskim. Modlitwie, która zawsze powinna wypływać z naszego serca, a nie tylko umysłu. Czasem modlitwę odmawiamy w pośpiechu, co wynika z naszego nieuporządkowania. Nasza wyobraźnia i intelekt to przysłowiowa „wariatka”, która ciągle szuka wrażeń i nie pozwala się skupić. Tutaj zły duch ma pole do popisu. Dlatego na początku modlitwy należy się wyciszyć i przyzywać obecność Ducha Św., można też przeczytać fragment Słowa Bożego.

Następnie przeszliśmy do kościoła, gdzie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Procesją z figurą Matki Bożej Szkaplerznej rozpoczęliśmy uczestnictwo we mszy św., a homilię wygłosił o. Janusza Murzynowski. Po mszy powróciliśmy do klasztoru. Swoją obecnością zaszczycił nas o. Jan Konior Jezuita – członek honorowy naszej Wspólnoty. Ojciec Janusz Murzynowski poświęcił opłatki, a następnie wszyscy złożyliśmy sobie życzenia. Odmówienie Nieszporów z Liturgii Godzin, agapa i braterskie rozmowy, dzielenie się przemyśleniami, umacnianie się wzajemne w wierze, nadziei i miłości było ostatnim punktem naszego spotkania.

Skip to content