Wizytacja i wybory we Wspólnocie pw. św. Teresy od Jezusa w Gorzowie Wlkp.

14 stycznia 2023
Gorzów Wlkp.
Przetłumacz stronę:

W sobotę dnia 14 stycznia 2023 r. nasza wspólnota spotkała się, by uczestniczyć w wizytacji oraz wyborach, którym przewodniczył o. Robert Marciniak OCD – Delegat Prowincjalny ds. OCDS. W wydarzeniu udział brała również Przewodnicząca Prowincjalna Prowincji Warszawskiej OCDS Gabriela Żylińska oraz Asystent naszej wspólnoty – o. Gabriel Wójcicki OCD. Dziękujemy Bogu za obecność tych osób w tym tak ważnym dla nas dniu.


Spotkanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kaplicy Sióstr Urszulanek NSJ. Po Eucharystii spotkaliśmy się w salce, by przeprowadzić wybory (drugie po erygowaniu naszej wspólnoty, jakie miało miejsce 12 stycznia 2020 r.). W wyniku głosowania wybrano nową Radę Wspólnoty.

Przewodniczącą została Zuzanna Wychowałek a radnymi: Władysława Maciaszek, Anna Dojs, Janina Frączyk oraz Anna Arciszewska, której powierzono troskę o formację. Finanse poprowadzi Anna Dojs, a sekretariat Janina Frączyk.


W czasie wizytacji był także czas na rozmowy indywidualne z ojcem Robertem, natomiast Gabriela Żylińska spotkała się z nową radą by podzielić się spostrzeżeniami, które mają na celu pomoc w prowadzeniu wspólnoty. Mieliśmy także możliwość wysłuchania pięknej konferencji ojca Gabriela na temat nocy ciemnej opisywanej przez św. Jana od Krzyża. Dzień ten był czasem pełnym rozmów, ciepła i serdeczności, który chcemy jak najdłużej zachować w naszych sercach.

Zuzanna Wychowałek OCDS

Skip to content