Wieści z Łodzi

6 października 2014
Łódź
Przetłumacz stronę:

10 września Asystent naszej Wspólnoty, ojciec Mirosław Treder obchodził jubileusz 25-lecia profesji zakonnej. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Prowincjała, a potem spotkaliśmy się na agapie w naszej salce.

W dniach 19-21 września nasza Wspólnota przeżywała swoje doroczne rekolekcje. W tym roku prowadził je nasz asystent, ojciec Mirosław Treder OCD. Tematem rozważań było wzrastanie w miłości Boga i bliźniego we wspólnocie. Ojciec Mirosław przypomniał nam, że miłość można umacniać przez ćwiczenie – akty woli, i jak możemy oceniać postępy w miłości Boga. Uświadomił nam również, jak wiele darów otrzymujemy od Boga poprzez wspólnotę i że miłość należy łączyć z prawdą. Poruszył również kwestię miłości bliźniego i miłości siebie samego. Rekolekcje zakończyliśmy agapą.

24 września nasza Wspólnota powiększyła się o nowych członków:

  • Marię i Janusza Kuśmirków oraz 
  • Jacka Plichtę,

którzy przyłączyli się do nas po zamknięciu Wspólnoty OCDS w Bednarach decyzją o. Prowincjała. W dniu skupienia w październiku przywitaliśmy serdecznie Marię i Janusza, Jacek był nieobecny z powodu choroby.

Z okazji Niedzieli Misyjnej nasz zakon odwiedził Ojciec misjonarz Piotr Frosztęga OCD z Białorusi. Podzielił się swoimi refleksjami na temat wolności chrześcijańskiej i problemami związanymi z budową kościoła w Mińsku. Dowiedzieliśmy się, że w Mińsku powstała wspólnota Świeckiego Zakonu licząca 13 członków, a druga prawdopodobnie powstanie w Grodnie. Ojciec Piotr prosił nas o modlitwę, złożyliśmy również ofiarę.

Skip to content