Śluby i przyjęcie w Sopocie

13 października 2014
Sopot
Przetłumacz stronę:

Czytania z XXVIII niedzieli (12 X 2014 r.) wiążą się z wydarzeniami w naszej wspólnocie. Właśnie w tę niedzielę został przyjęty do naszej wspólnoty

  • Mirosław od Najświętszego Oblicza, Jandy,

który zapragnął żyć duchowością Karmelu w świecie i 'dążyć do doskonałości ewangelicznej w duchu rad ewangelicznych’. Przyjęcia dokonał Ojciec delegat – o. Robert Marciniak.

Zaproszenie na ucztę przyjęły tego samego dnia, siostry z naszej wspólnoty, które przyodziane w szkaplerz, niczym w strój weselny, złożyły Bogu ślub czystości i posłuszeństwa na ręce Ojca Delegata 'Zakonu Karmelu Terezjańskiego według Konstytucji Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych na całe życie’. Oto:

  • Teresa od Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, Stelmasiak oraz
  • Jadwiga od Najświętszego Sakramentu, Zabielska 

przyjęły zaproszenie na przygotowaną ucztę! To właśnie ich strój weselny ma teraz obwieszczać, że, wiążąc się szczególnie z Bogiem przez śluby,  otwierają się na drugiego człowieka, że stają się jeszcze bardziej wrażliwe na bliźniego, a tym samym pokazują sobą udział w uczcie z Jezusem.

Skip to content