Maria Zielińska odeszła do domu Ojca

24 marca 2025
Toruń | ꞈWłocławek

Włocławek, śp.Maria Zielińska odeszła do domu Ojca 24 marca 2025 roku, w wieku 89 lat.

Śp.Maria była osobą bardzo wierzącą i to od dziecka, gdy całą rodziną klękali do modlitwy. W czasach stalinowskich za poglądy religijne została wyrzucona z Liceum Pedagogicznego, a później za udział w procesji Bożego Ciała straciła pracę księgowej. Była wdową, matką dwóch córek, kochającą dorodnych wnuków. Zawsze wspierała, służyła pomocą i dobrą radą. Rozmodlona, miła, uśmiechnięta, gościnna i otwarta na drugiego człowieka. Promieniowała radością w kontaktach z innymi. Kilka lat działała w biurze Radia Maryja.

Śp.Maria była jedną z pierwszych założycielek Świeckiego Karmelu we Włocławku. Została przyjęta do Świeckiego Karmelu, 14 grudnia 1995 roku, obierając predykat Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Przyrzeczenia definitywne złożyła 14 grudnia 2000 roku. Regularnie uczestniczyła w życiu Wspólnoty. Pod koniec życia dotknięta ciężką chorobą – cierpiała. Pan Bóg, miłujący Ojciec pozwolił jej przeżywać tajemnice krzyża, jednocząc z Jezusem ukrzyżowanym. W ostatnim czasie, nie wychodząc z domu, mieszkała w swojej ” domowej klauzurze „.

Dziękujemy śp. Marii za jej ofiarne serce, za wielkie dobro, jakie czyniła dla Wspólnoty, dla Kościoła, rodziny i obiecujemy pamięć w modlitwie.

Mario,śpij w Pokoju….

uzmysłowienie