Zwiedzanie domu Edyty Stein

18 września 2022
Wrocław
Przetłumacz stronę:

Spotkanie naszej Wspólnoty po wakacyjnej przerwie (18.09.2022) przebiegało inaczej niż zwykle. Spotkaliśmy się w domu-muzeum Edyty Stein, św. Teresy Benedykty od Krzyża.

We Wrocławiu obchodzony jest rok Edyty Stein dlatego chcieliśmy, niektórzy pierwszy raz, inni po raz kolejny zwiedzić dom-muzeum, w którym mieszkała. Dowiedzieliśmy się wiele szczegółów z życia tej świętej Karmelitanki, jej rodziców i rodzeństwa, także już po jej męczeńskiej śmierci. Wybrzmiała też bardzo jej droga duchowa poszukiwania prawdy i odkrycia Boga w chrześcijaństwie. Spotkanie i zwiedzanie trwało ponad 2 godziny i byliśmy z niego bardzo zadowoleni, a św. Teresa Benedykta stała się nam jeszcze bliższa.

Po powrocie do klasztoru i krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu powierzając siebie, naszą wspólnotę, naszą ojczyznę i świat Bożemu miłosierdziu. Przed rozpoczęciem mszy św. oddaliśmy cześć Maryi Królowej Karmelu w procesji z Jej piękną figurą. Po mszy św. i przyjęciu Pana Jezusa do naszych serc powróciliśmy do klasztoru. Wysłuchaliśmy konferencji naszego asystenta o. Janusza Murzynowskiego, który mówił nam, że w życiu mamy starać się upodobnić do Jezusa. Możemy to zrobić przez ciągłe i systematyczne poznawanie Jego nauki i Jego czynów i podążania Jego śladami. Pomimo, że będą trudności mamy się nie lękać, a trwać w naszym dążeniu bo Jezus będzie nas wspierał, a Maryja nam pomagała.

Nieszpory z liturgii godzin i błogosławieństwo ojca zakończyło nasze spotkanie.

Skip to content