Święto Wspólnoty – Matki Bożej Pięknej Miłości – przyjęcie nowego członka

2 września 2018
Bydgoszcz
Przetłumacz stronę:

1 września 2018 roku w Bydgoskiej Katedrze rozpoczęły się dni modlitwy wspólnot naszej diecezji przed uroczystością Matki Bożej Pięknej Miłości – patronki naszej diecezji. Jako pierwsza podjęła modlitwę nasza wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Dla nas ten dzień był dniem skupienia i świętem Wspólnoty. Na formacji permanentnej rozważaliśmy temat: „Maryja, oblubienica Ducha św.” a poruszeni i obdarowani miłością Matki odnowiliśmy akt zawierzenia naszej Wspólnoty Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczyste spotkanie opromieniała także radość przyjęcia nowej osoby do Wspólnoty. Podczas Jutrzni została przyjęta

  • Barbara Tomacka – Siara – Barbara od Jezusa Eucharystycznego.

Nowo przyjętej siostrze życzymy radosnego wzrastania w ogrodzie Karmelu.

Uroczysta Eucharystia i konferencja o. Zbigniewa przygotowywały nas do świętowania niepokalanego poczęcia Matki Bożej. W bydgoskiej diecezji obchodzimy ten dzień jako uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości.

8 września ks. biskup Jan Tyrawa wraz z zgromadzonym duchowieństwem celebrował Mszę św. podczas której ponowiliśmy zawierzenie naszej diecezji Maryi.

Skip to content