Peregrynacja obrazu św. Józefa w Karmelu Miłości Miłosiernej

17 czerwca 2018
Szczecin
Przetłumacz stronę:

16 czerwca br. w sobotę, przedstawiciele szczecińskiej wspólnoty OCDS o godzinie 14.00 przywitali obraz św. Józefa przywieziony z klasztoru sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa przez kustosza Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu o. Stanisława Plewę OCD. Po krótkim przywitaniu, kopia obrazu św. Józefa została przeniesiona do kaplicy (chóru), gdzie siostry uroczyście go powitały.

Tego samego dnia o godzinie 18.00, wzięliśmy udział we Mszy św. wysłuchując homilii o. Stanisława, w której przybliżył nam postać św. Józefa, jego wiarę, zaufanie, posłuszeństwo, miłość do Boga oraz postawę jako ojca i męża w codziennym życiu rodzinnym.

17 czerwca, w niedzielę, po uczestnictwie w porannej Mszy św., zaprosiliśmy ojca na wspólne śniadanie i słodki poczęstunek u siostry Marii. Była to okazja do rozmów i wspomnień naszych wspólnotowych spotkań z ojcem, który wiele lat był asystentem naszej wspólnoty.

Wieczorem, o godzinie 19.00, wysłuchaliśmy kolejnej konferencji wygłoszonej przez ojca Stanisława, po której trwaliśmy na Adoracji Najświętszego Sakramentu do północy.

W poniedziałek, w godzinach porannych 18 czerwca br. po Mszy św. przyszedł czas pożegnania obrazu św. Józefa, który był oczekiwany przez siostry karmelitanki w Gdyni – Orłowie. Pożegnania jak zawsze są smutne, ale cieszyliśmy się z tej trwającej trzy dni pięknej uczty duchowej. Bardzo dziękujemy siostrom oraz kustoszowi Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu za przybliżenie nam postaci św. Józefa – Patrona Rodzin, za całą piękną oprawę tych uroczystości, za konferencje, rozmowy i czas spędzony w rodzinie karmelitańskiej.

Bóg zapłać!

Skip to content