Wizytacja w Toruniu

19 listopada 2012
Toruń
Przetłumacz stronę:

W dniach 16 -18 listopada 2012r (od piątku do niedzieli) w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Toruniu odbyła się wizytacja naszej wspólnoty OCDS pw. Maryi Królowej Karmelu. O. Stanisław Plewa OCD, Delegat Prowincjalny Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych Prowincji Warszawskiej spotkał się indywidualnie z każdym członkiem naszej wspólnoty. Rozmowy dotyczyły głównie spraw duchowych, życia osobistego każdego z nas, jednocześnie został poruszony temat relacji we wspólnocie oraz udział wspólnoty w życiu prowincji. Podczas wizytacji panowała miła i spokojna atmosfera. Ojciec Stanisław wykazał wielką troskę o wszystkie nasze sprawy.

W niedzielę na spotkaniu wspólnoty Ojciec Stanisław dokonał podsumowania wizytacji. Dla nas cenne były szczególnie spostrzeżenia dotyczące słabszych stron działania i funkcjonowania naszej wspólnoty, jako określenie nowych celów i stworzenie dobrej motywacji do wprowadzenia pozytywnych zmian. Na zakończenie spotkania wyraziliśmy wzajemną wdzięczność: o. Delegat podziękował siostrom i braciom ze wspólnoty za trud przybycia i rozmowę, my zaś za ojcowską wnikliwą uwagę i serdeczne wsparcie.

Skip to content