Przyrzeczenia w Gorzowie Wlkp.

20 maja 2024
Gorzów Wlkp.
Przetłumacz stronę:

W dniu 18 maja 2024r. nasza wspólnota przeżywała przyrzeczenia definitywne naszej siostry Barbary Furede. Spotkaliśmy się w salce na Jutrznię, następnie odmówiliśmy różaniec, zaś o godz.10,0 zgromadziliśmy się na mszy świętej w kaplicy Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Mszę świętą odprawił  asystent naszej wspólnoty Ojciec Gabriel Wójcicki.

W homilii ojciec mówił o Jezusie Dobrym Pasterzu, który dba o swoje owce, miłuje je i troszczy się o nie oraz o  tych, którzy nie są  dobrymi pasterzami lecz najemnikami i nie zależy im na owcach. Tylko w zjednoczeniu z Nim możemy budować relację  miłości, poznawać  swoje wnętrze i uczyć zmieniać nasze nastawienie do drugich. Poruszył też  temat wspólnoty i naszym  związaniu się poprzez przyrzeczenia. Mówił jak  wielką wartość ma modlitwa i że nie wiemy kiedy i komu przynosi ona uzdrowienie. Nasze zaangażowanie  jest świadectwem dla innych w budowaniu tej jedynej ,niepowtarzalnej  relacji z JEZUSEM i pokazywaniu, że można tą drogą podążać i budować wzajemną przyjaźń. Po mszy były życzenia  dla naszej siostry Basi oraz radosne świętowanie.   Bogu niech będą dzięki za dar powołania naszej siostry Basi od Jezusa Dobrego Pasterza.

Skip to content