Łasin – Triduum przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej

15 lipca 2023
Toruń
Przetłumacz stronę:

W dniach 13-15 lipca 2023 r. członkowie Toruńskiej Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych uczestniczyli w Triduum przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, naszej Pani i Królowej, Patronki naszej Wspólnoty, u Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Już od kilku lat, co roku, osoby z naszej wspólnoty pomagają Siostrom w przygotowaniu tej Uroczystości. Sam fakt, iż Siostry nie wychodzą na zewnątrz sprawia, że ta pomoc jest potrzebna.

Nauki podczas Triduum każdego dnia głosił O. Zygmunt Kwiatkowski S. J. z Kalisza. W dniu 16 lipca b.r. na placu przed budynkiem klasztornym Jego Ekscelencja ks. Biskup Józef Szamocki sprawował uroczystą Eucharystię Odpustową. Po Eucharystii dla wszystkich obecnych przygotowana była Agapa – czas na rozmowy. nowe znajomości.

Skip to content