Spotkanie opłatkowe we wspólnocie toruńskiej

4 stycznia 2022
Toruń
Przetłumacz stronę:

W dniu 2 stycznia 2022, w drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, tradycyjnie, jak co roku, zgromadziło siostry i braci z toruńskiej wspólnoty na spotkaniu opłatkowym.

O godzinie 10.00 przybyli do nas członkowie z bydgoskiej wspólnoty: Bogusław Sudał, przewodniczący wspólnoty, Teresa Głowacka – formatorka  i br. Andrzej Krupa. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy  Jutrznią, po niej przystąpiliśmy do  uroczystej  Eucharystii , której przewodniczył  asystent naszej wspólnoty o. Roman Hernoga OCD. W homilii  o. Roman poprowadził  głębokie rozważanie  na podstawie fragmentu z Ewangelii o  Św. Jana 1,1-5.9-14.

Podczas Mszy Św. modliliśmy się za członków obu wspólnot: toruńskiej i bydgoskiej oraz ich asystentów, a także za naszych jubilatów i solenizantów oraz siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, które modliły się również z nami. Po Eucharystii  w ciszy adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Następnie była modlitwa  Anioł Pański i po niej wspólne zdjęcie w pięknie udekorowanej świątecznie kaplicy  SS. Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Drugim etapem naszego spotkania była agapa przy stole. Nie zabrakło wspaniałych wypieków naszych sióstr. Ojciec Roman OCD pobłogosławił opłatki i przekazał nam życzenia. W naszym świętowaniu wzięła udział również Matka przełożona SS. Karmelitanek Dzieciątka Jezus s. Agnieszka. Świąteczna agapa przebiegała w  pogodnej atmosferze,  zakończyła się modlitwą i błogosławieństwem o. Romana.

Dziękujemy Panu Bogu za to piękne spotkanie naszych wspólnot, modlitwę i opiekę duchową naszego asystenta o. Romana OCD.

Skip to content