Przyrzeczenia w OCDS Wrocław

17 października 2021
Wrocław
Przetłumacz stronę:

Październikowe spotkanie naszej Wspólnoty w niedzielę 17.10.2021r. było bardzo bogate zarówno dla ducha jak i ciała. Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Św. i powitaniu przez przewodniczącą Ewę Wesołowską zostaliśmy wprowadzeni przez naszego asystenta o. Janusza Murzynowskiego w tematykę miłości i miłosierdzia Bożego. Ojciec w swojej konferencji poruszył wiele wątków i ukazał nam jak mamy dążyć do Pełni. Na przykładzie naszych duchowych rodziców św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża, a także św. Pawła, którzy mieli serca złączone z Jezusem wskazał nam kierunek postępowania. Ewangelia jest dana każdemu z nas osobiście jako Słowo Życia. Również każda modlitwa, adoracja i eucharystia przybliża nas do Pełni poprzez łaski Boże, które otrzymujemy. Także Maryja wspiera nas na tej drodze.

Następnie były też dwa referaty: Grażyny Banaszak „O życiu eucharystycznym św. Edyty Stein” i Zbigniewa Janasia „O eucharystii w życiu św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.” Te referaty ukazały nam jak ważną rolę odgrywa eucharystia w dążeniu do świętości.

Właśnie msza św., a także adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego były ważnym punktem naszego spotkania. Była z nami także Maryja w figurze Matki Bożej Szkaplerznej, a my oddaliśmy jej cześć w procesji przed mszą św. śpiewając pieśni. W czasie mszy św. pierwsze przyrzeczenia złożyła Paulina Myjak od Jezusa Eucharystycznego. Cieszyliśmy się również nowymi powołaniami bo nasza wspólnota powiększyła się o sześć osób, które zainteresowane są duchowością karmelitańską.

Dalszą część naszego spotkania ubogacił o.Jan Konior – jezuita, który miał rekolekcje w naszej wspólnocie w ubiegłym miesiącu. Teraz przyjechał do nas ze swoimi książkami , które można było nabyć. Wspólnie też odmówiliśmy nieszpory z liturgii godzin. Ojciec Jan wraz z kandydatką do naszej Wspólnoty Anią zaskoczyli nas prezentując muzykę religijną grając na fletach. Były to głównie utwory Maryjne, do których włączaliśmy się śpiewając. Pełni radości i ubogaceni duchowo zakończyliśmy spotkanie, które znacznie się przedłużyło.

Skip to content