Rekolekcje we Wrocławiu

20 października 2020
Wrocław
Przetłumacz stronę:

Świecki Zakon Karmelitów Bosych we Wrocławiu przeżywał swoje rekolekcje w dniach 16.10 – 18.10.2020 w domu rekolekcyjnym Ojców Pallotynów. Prowadził je nasz asystent o.Janusz Murzynowski. Tematem przewodnim było hasło: „Jak mamy wzmacniać nasze powołanie, aby stawać się znakiem dla świata.”

Rekolekcje rozpoczęliśmy hymnem do Ducha Św. i przeżywaliśmy je we wspaniałej atmosferze, pełnej miłości i życzliwości. Również trójka małych dzieci, która była z małżeństwem z naszej wspólnoty pięknie wpisała się w tę atmosferę, a my staraliśmy się postępować drogą dziecięctwa duchowego służąc sobie nawzajem. Ojciec Janusz wskazał nam jak ważne jest w naszym powołaniu życie radami ewangelicznymi i błogosławieństwami. Pomocą w ich realizacji jest Eucharystia, która przyjęta czystym i otwartym sercem sprawia, że będziemy się upodabniali do Jezusa. Właśnie eucharystia była centralnym punktem każdego dnia.  To ona umacniała nas w naszej atmosferze i naszych modlitwach. 

W czasie sobotniej mszy świętej została przyjęta do naszej wspólnoty Magda T. Również odmawialiśmy liturgię godzin, drogę krzyżową, a w godzinie miłosierdzia koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec z rozważaniami według tekstów św. Teresy od Jezusa i litanią do naszej matki. Ważnym momentem było dzielenie się w grupach nt. naszego powołania, życia radami ewangelicznymi i błogosławieństwami. Wypracowane wnioski poszczególne grupy przedstawiły całej wspólnocie. Naszą wdzięczność Panu Jezusowi i Maryi wyraziliśmy w wieczorze chwały śpiewając pieśni i recytując poezję religijną. Również adoracja Najświętszego Sakramentu do północy prowadzona w ciszy była wyrazem naszej wdzięczności za otrzymane łaski oraz przedstawieniem Panu naszych przeżyć i próśb o umocnienie naszego powołania.

Pełni nadziei z błogosławieństwem o. Janusza zakończyliśmy rekolekcje w niedzielę po obiedzie powracając do naszych domów

Skip to content