Przyrzeczenia czasowe w Szczecinie

30 sierpnia 2020
Szczecin
Przetłumacz stronę:

W dniach 22-24 sierpnia 2020 r. nasza wspólnota wraz z siostrami Karmelitankami, przeżywała podwójne święto. W sobotę na porannej Mszy świętej w Kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych swoje pierwsze przyrzeczenia złożyła Anna Kaczmara, która jako swój predykat przyjęła Anna od Jezusa Ukrzyżowanego i Najświętszej Eucharystii.

W tych dniach towarzyszył nam o. Placyd Ogórek OCD, pokrzepiając nas swoim słowem w konferencji na temat Duchowości Karmelu. Ojciec przypomniał nam, że duchowość to świętość,  którą przeżywamy w trzech etapach: początkowym, zaawansowanym, doskonałym i krótko je scharakteryzował.

Poranne spotkanie zakończyliśmy modlitwą Anioł Pański. Tego dnia spotkaliśmy się również wieczorem na wspólnym Akatyście do Matki Bożej, a w następnych dniach, tj. w niedzielę rano, a także w poniedziałek, część naszej wspólnoty uczestniczyła w uroczystej Eucharystii z okazji rocznicy Reformy Karmelu.

Można uznać te wydarzenia za zwieńczenie trudnego dla wszystkich czasu pandemii, w czasie którego nasza wspólnota podejmowała próby spotkań on-line z różnym skutkiem. Był to czas, w którym każdy z nas mógł doświadczyć wielkiej miłości i opieki Bożej  wśród niejednokrotnie trudnych doświadczeń.

Skip to content