Rekolekcje wspólnoty szczecińskiej

30 czerwca 2019
Szczecin
Przetłumacz stronę:

W dniach 28-30 czerwca b.r nasza wspólnota odbyła co roczne rekolekcje w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Morasku u Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Pierwszego dnia po przywitaniu i zapoznaniu się z programem, który zawierał codzienną Liturgię Godzin, Eucharystię oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu, zostało zawiązane milczenie na  cały czas trwania rekolekcji.

„Być obecnym” to tegoroczny temat konferencji głoszonych przez o. Marka Kępińskiego i dotyczył modlitwy. W scenerii pięknego ogrodu i stawu na terenie Domu, mogliśmy rozważać główne myśli usłyszane podczas konferencji,  a spacery w czasie rekreacji stawały się osobistym spotkaniem  z Panem Bogiem.

Nasza wspólnota została zaproszona przez siostry do zwiedzania Izby Pamięci poświęconej Słudze Bożemu o. Ignacemu Posadzy TChR, założycielowi ich zgromadzenia gdzie wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi.

Na zakończenie, po rozwiązaniu milczenia dzieliliśmy się wrażeniami z pobytu oraz podziękowaliśmy siostrom za gościnę.

Na długo pozostaną nam w pamięci słowa ojca dotyczące modlitwy:

Najlepszym sposobem modlitwy, jest ten, który jest zgodny z tym kim jesteś, jak żyjesz, jak wierzysz i jak kochasz. Módl się zgodnie z Twoim wyobrażeniem Boga, bo w każdym etapie swojego życia inaczej sobie Go wyobrażasz.

o. Marek Kępiński OCD
Skip to content