Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości

3 września 2017
Bydgoszcz
Przetłumacz stronę:

2 września 2017 r. był dla bydgoskiej Wspólnoty świeckiego zakonu dniem szczególnie świątecznym. Obchodziliśmy bowiem Święto Wspólnoty. Spotkaliśmy się jak zwykle w pierwszą sobotę miesiąca na modlitewnym spotkaniu w salce przy bydgoskiej Katedrze. Patronką naszej Wspólnoty, a także Katedry jest Matka Boża Pięknej Miłości. 

W tym świątecznym dniu nasze spotkanie miało charakter szczególnie uroczysty, ponieważ po raz pierwszy spotkaliśmy się z nowym Ojcem Asystentem Zbigniewem Stachowiczem OCD.

Tego dnia po zakończeniu modlitwy myślnej odnowiliśmy Akt  Całkowitego Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Świąteczna agapa była czasem wzajemnego poznania się o. Zbigniewa z naszą wspólnotą. Po formacji permanentnej  udaliśmy się do katedralnej Świątyni na różaniec i Mszę świętą, którą celebrował o, Zbigniew. Na zakończenie spotkania przeżyliśmy wspólnie konferencję Ojca pt.: „Błogosławieni ubodzy w duchu.”

8 września – w dniu kiedy Matka Boża odchodzi swoje urodziny uczestniczyliśmy w odpustowej Mszy świętej, którą w bydgoskiej Katedrze ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, celebrował Biskup Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa. Jednocześnie nasz przedstawiciel pielgrzymował do Częstochowy  i uczestniczył w centralnych uroczystościach urodzin Matki Bożej.

Skip to content