Jubileusz w Sopocie

16 maja 2017
Sopot
Przetłumacz stronę:

 W dniu 14 maja 2017r. członkowie naszej wspólnoty w Sopocie, której patronem jest św. Józef, odnowili swoje przyrzeczenia czasowe, definitywne oraz śluby. 
    Szczególnym wydarzeniem w tym dniu była uroczystość 50-lecia złożenia przyrzeczeń Krystyny od Dzieciątka Jezus – Bogumiły Nowak. Przyjęła to imię w Świeckim Karmelu, gdy jeszcze nie było wspólnoty w Sopocie. Pięćdziesiąt lat temu, żyjąc w diasporze, złożyła przyrzeczenia w dniu  50-lecia pierwszych objawień fatimskich. 

Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za ten Jubileusz, a także za całą Wspólnotę sopocką oraz naszego ojca asystenta o. Bertolda od Maryi. 

    Przyjęci także zostali do naszej Wspólnoty: 

  • Barbara od Maryi i św. Józefa, 
  • Grażyna od Dzieciątka Jezus, 
  • Zbigniew od Jezusa, którzy złożyli przyrzeczenia na trzy lata. 

Dziękowaliśmy Bogu również za osoby rozpoczynające we wspólnocie formację zerową: 

  • Aleksandrę, 
  • Iwonę, 
  • Lucynę, 
  • Krystynę i 
  • Mariusza, 

oddając ich pod opiekę Maryi Matki Karmelu, by wytrwali i podążali  drogą duchowości karmelitańskiej w codziennych obowiązkach.  
    Modliliśmy się także za wspierającą naszą wspólnotę 

  • Katarzynę, 

przyjętą jako nadzwyczajny członek, aby całą duszą służyła w ten sposób Panu. 

    Po uroczystej Mszy Świętej z obrzędami przyrzeczeń i jubileuszu ucztowaliśmy, radując podniebienia obfitymi i rozmaitymi sałatkami, smakołykami i owocami, a przede wszystkim tortem, przed spożyciem którego, z myślą o błogosławieństwie na wszystkie dni następnych lat odśpiewaliśmy sto lat dla jubilatki Bogusi Nowak i solenizantki Zofii Kozikowskiej.

Skip to content