Niedziela Miłosierdzia we Wrocławiu

26 kwietnia 2017
Wrocław
Przetłumacz stronę:

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego  23 kwietnia 2017r. w czasie spotkania Wspólnoty Wrocławskiej OCDS dziękowaliśmy Panu Bogu w czasie Mszy św. i w Koronce do Miłosierdzia Bożego za Boże miłosierdzie. Powierzyliśmy naszą wspólnotę, nasze rodziny, ojców karmelitów bosych, naszą Ojczyznę i cały świat miłosierdziu Bożemu. 

W tym dniu była obecna wśród nas pani Helena Stańczyk, która przedstawiła w kościele ojców karmelitów bosych monodram o słudze Bożej Kunegundzie Siwiec, a następnie w konferencji przybliżyła postać tej kandydatki na ołtarze. W kościele byli obecni również oprócz nas parafianie oraz goście spoza parafii. Można było kupić książki, płyty audio i DWD z materiałami dotyczącymi tej przyszłej świętej. 

Po zakończeniu spotkania w kościele udaliśmy się do klasztoru na agapę, gdzie w dalszym ciągu rozmawialiśmy z p. Heleną Stańczyk o Kundusi. Towarzyszył nam Asystent naszej wspólnoty o. Janusz Murzynowski. 

 Na zakończenie każdy z nas otrzymał na kartoniku a następnie przeczytał głośno przesłanie pochodzące z  rozmów Kundusi z Jezusem, Matką Bożą albo innymi świętymi. Zdumieni byliśmy jak bardzo każdemu z nas te słowa przemawiały osobiście do serca. Nie tylko rozmawialiśmy o naszej świeckiej karmelitance bosej, poznając jej świętość, ale za jej pośrednictwem dotarły do nas słowa Jezusa, Jego Matki lub świętych karmelitańskich. Ich głosy słyszała Kundusia w czasie swojego życia, gdyż taką miała łaskę od Boga. Spotkanie było tak ciekawe, że przeciągnęło się sporo poza przeznaczony na to czas. 

Janusz Nowacki OCDS


Skip to content