Do Pana odszedł Jacek Plichta

18 listopada 2014
Łódź
Przetłumacz stronę:

15 listopada, w wieku 46 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł nasz Brat Jacek Plichta, od Matki Bożej i Najświętszej Eucharystii. 18 listopada w Złakowie Kościelnym k/Łowicza odbył się Jego pogrzeb, w którym uczestniczyli członkowie naszej Wspólnoty ze sztandarem.

Jacek Plichta został przyjęty do Wspólnoty OCDS w Łodzi w grudniu 2009 r. W październiku 2010 r. przeniósł się do Wspólnoty OCDS w Bednarach ze względu na mniejszą odległość. Wrócił do nas we wrześniu tego roku, gdy wspólnota w Bednarach została rozwiązana.

Pamiętamy Go jako osobę rozmodloną, bardzo zaangażowaną w  formację. Brał udział w spotkaniu w Laskowicach, w warsztatach formacyjnych, a nawet po opuszczeniu naszej wspólnoty przyjeżdżał na dodatkowe spotkania poświęcone nauczaniu św. Teresy od Jezusa.

W Jego intencji w niedzielę 16 listopada odmówiliśmy Różaniec, a o. Asystent odprawił Mszę Świętą.

Skip to content