Piękny urodzinowy tort

20 stycznia 2014
Toruń
Przetłumacz stronę:

Spotkanie wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Toruniu przypadające w niedzielę 19 stycznia 2014 r. miało szczególnie uroczysty charakter ze względu na wyjątkową okoliczność. Tego dnia przeżywaliśmy razem z naszą siostrą Jadwigą Ciechorską 90. rocznicę jej urodzin.

Z okazji tego pięknego jubileuszu Mszę św. dziękczynną celebrował asystent naszej wspólnoty o. Stanisław Plewa OCD. Dziękując za dar 90 lat życia poświęconego przez Jubilatkę Świeckiemu Karmelowi w Łodzi, Włocławku, Bydgoszczy i w Toruniu, ojciec Stanisław podkreślił ważność tego czasu w życiu siostry Jadwigi i podziękował jej w imieniu wszystkich wspólnot OCDS prowincji warszawskiej.

W Eucharystii uczestniczyły również siostry Karmelitanki ze Zgromadzenia Dzieciątka Jezus w Toruniu. Dzień ten był pełen radości i niespodzianek. Swoją obecnością uświetnili go: przewodniczący Rady Prowincjalnej OCDS prowincji warszawskiej – Bogusław Sudał, przewodnicząca wspólnoty bydgoskiej Liliana Piskorska oraz przewodnicząca wspólnoty włocławskiej Wanda Szczepankiewicz z osobą towarzyszącą.

Po Eucharystii i części modlitewnej przeszliśmy do sali rekreacyjnej, aby świętować Jubileusz urodzinowy naszej siostry Jadwigi. Na wstępie odśpiewaliśmy tradycyjne Plurimos Annos, po czym został wniesiony duży tort ze świecami, a przewodnicząca Maria Górska wręczyła w imieniu naszej wspólnoty bukiet kwiatów. Na ręce dostojnej Jubilatki wszyscy zebrani złożyli życzenia, najpierw o. Stanisław, przybyli goście, a następnie pozostali zebrani składali osobiście życzenia oraz upominki. Zasiedliśmy do stołu, aby wspólnie wypić kawę i zjeść wspaniały tort, który upiekła nasza siostra Danusia.

Br. Andrzej Krupa odczytał okolicznościowy wiersz poświęcony s. Jadwidze, który nastroił Jubilatkę do podzielenia się z nami wspomnieniami dotyczącymi jej powołania do Karmelu. Do urodzinowego świętowania dołączyły również siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, które zaśpiewały Jubilatce przepiękną pieśń i osobiście złożyły życzenia. Ten moment był dla siostry Jadwigi niezwykle wzruszający.

W dalszej części naszego spotkania s. Jadwiga podzieliła się wspomnieniami ze swojego życia, między innymi opowiedziała nam o swoim powołaniu do świeckiego Karmelu oraz długiej drodze życia charyzmatem, wypełnionej realizacją rozmaitych zadań i pełnieniem funkcji we wspólnotach OCDS. Jubilatka serdecznie wspominała siostry ze swojej pierwszej wspólnoty w Łodzi, szczególnie ówczesną wieloletnią przewodniczącą s. Jadwigę Sawicką. Opowiedziała nam również historię powstawania lokalnych wspólnot: naszej toruńskiej, włocławskiej i bydgoskiej, w których przez długie lata s. Jadwiga formowała osoby podejmujące życie w charyzmacie Świeckiego Karmelu.

Siostra Jadwiga swoim życiem daje nam wymowne świadectwo autentycznego życia charyzmatem i zmagania się o jakość bycia Karmelitą świeckim.

Dziękowaliśmy Bogu za wspólnie i pięknie przeżyty dzień z naszą siostrą Jadwigą. Na zakończenie uroczystości modliliśmy się litanią do Świętych Karmelu. Tak umocnieni Duchem Świętym, napełnieni radością powróciliśmy do naszych domów.

Zdjęcia z wydarzenia

Skip to content