Wspólnota szczecińska otrzymała relikwie Patronki

3 lutego 2022
Szczecin
Przetłumacz stronę:

Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza już są we Wspólnocie Szczecińskiej

„Podróż” Małej Teresy była długa, ale jako patronka misji katolickich i naszej Wspólnoty musiała, a może chciała, odwiedzić kilka miejsc w Polsce. I tak z Lisieux wraz z p. Moniką W. pojechała do Wrocławia, następnie do Wspólnoty Sióstr Karmel Ducha Świętego w Żarkach Letnisku. Dalsza podróż wiodła do Łodzi, skąd wraz z p. Teresą L. przyjechała do Szczecina, gdzie relikwie przekazane zostały do moich rąk.

Trudno wyrazić słowami radość moją i naszej Wspólnoty, z posiadania Relikwii naszej patronki. Dzień, w którym przyszła wiadomość, aby zgłosiła się wspólnota chętna przejąć Relikwie, byłam w drodze powrotnej do domu. Zadzwonił telefon, słyszę, jeśli chcesz Relikwie, to szybko odpisz. Potrzebowałam jeszcze ponad godzinę, aby dojechać. Została tylko modlitwa.

Po powrocie i wysłaniu wiadomości, że chcemy z radością przyjąć Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, okazało się, że było to pierwsze zgłoszenie. Wielka radość i wdzięczność mnie ogarnęła.  Wierzę, że nasza patronka też chciała być z nami.

Święta Teresko, patronko nasza
przybyłaś do nas, by nas umacniać.
W tobie nadzieję pokładamy,
wierząc, że wstawiasz się za nami.

Dziękujemy, że nim do nas dotarłaś,
kilka miejsc w Polsce nawiedziłaś.
I swoją cząsteczką ciała
duchowość karmelu wzmocniłaś.

Jesteś przykładem wiary i zaufania,
dla nas wierzących godna naśladowania.
Dziękujemy Panu Bogu za to,
że jesteś z nami nasza opiekunko – matko.

Skip to content